Hlášky z Paláca - Vyhodnotenie súťaže

Moja malinká súťaž


Tak a je to tu. 
Doteraz si mal možnosť zapojiť sa do mojej malinkej súťaže TU. Ja viem, že cena nebola nejak veľmi zaujímavá, ale myslím, že lepšie ako s drátom do oka. A ak nič, nikdy nezaškodí trochu si potrápiť mozoček. Ja osobne si ho trápim každú chvíľu nejakou tajničkou, knihou či hlavolamom, ale i tak mám pocit že som vymletá ako zrno na chlieb. 


Zdroj foto


Najskôr som si myslela, že som to vymyslela asi príliš zložito a nikto nepríde na správne odpovede. Ale na moje milé prekvapenie som sa mýlila a došlo mi pár správnych mailov. A ak sa ti to nepodarilo, nevadí. Leto je naozaj veľmi horúce a máš za sebou ťažké obdobie, mozoček musíme teraz nechať trochu oddýchnuť. Asi som mala počkať do jesene, ale čo narobím, keď narodeniny som mala teraz.
Nevadí, nabudúce.

Tak a tu sú správne odpovede:


1.)

Z: Knihy od Van Damma máte kde?
Pani na môj prekvapený výraz pohotovo zareagovala:
"Viete, ten známy spisovateľ, mal aj sfilmované knihy..."
P: "Ktorého máte konkrétne na mysli? Jeana Clauda Van Damma? Toho kickboxera?"
Z: Áno, presne toho. Predsa Van Damme, taký slávny autor. Hľadám od neho tú  najnovšiu - Stratený syn..."Poviem ti, pri tejto pani sme sa s kolegyňou Ivkou naozaj riadne zapotili. Tetuška plná entuziazmu napodobňovala rukami a nohami karate, aby dala svojim slovám väčšiu dôraznosť a nám mozog pracoval na plné obrátky. Až som počula ako sa mi krútia a premasťujú závity a vyhadzujú odtiaľ usadené pavúky spokojne odpočívajúcich na svojich pavučinkách. V hlave sme si premietali všetky novinky došlé za posledné mesiace a hľadali medzi nimi môjho niekdajšieho idola Jeana-Clauda, ktorý mi ešte dlho visel v izbe na stene v jeho najznámejšie polohe - za gule :-).

A tak som sa posadila za comp a šla poprosiť strýčka googla o pomoc. Reku, ukáž čo vieš. A tak som začala ťukať:

"s t r a t e n ý   s y..."

A v tej chvíli mi to doťuklo i do mozgu. Okamžite mi vyhodilo titul najvyhľadávanejší za posledné tri mesiace: 
2.)

Z: Prosím Vás, hľadám knihu "Potemkin". 
P: Myslíte o tej lodi? Krížnik Potemkin?
Z: No, no! Kde máte takú literatúru? Ja sa pozriem sám. Malo to vyjsť minulého roku."
Zaviedla som ho do oddelenia military, ktoré spravujem už pár rokov, no na žiadnu knihu tohto mena si nepamätám. Viem len o filme. Ale nevzdávala som to, a prehliadala jednu knihu za druhou. Potili sme sa obaja v letnom sparne a ujo stále len mlel a mlel o Potemkinovi. Po pätnástich minútach úporného hľadania som to nevydržala a opýtala sa ho:
P: Určite Potemkin?
Z: Určite, to viem úplne presne. A má to aj nejaký podnadpis. Počkajte, tu mám papierik: Rodina Ježiša Krista stále žije."


Zdroj foto

V ten deň som si riadne oprášila všetky knihy v oddelení military s námorníckou tématikou. Ale skoro na 97 % som si bola istá, že v poslednej dobe o tejto slávnej lodi nevyšla žiadna publikácia ani nejaký román. Ale ja som človek, čo sa ľahko nevzdáva a tak som dotierala do pána a nakoniec tou poslednou vetou o Kristovej rodine, ktorá stále žije som bola jasná. A možno aj preto, lebo som knihu čítala a tak som bola frajerka. Nejednalo sa o Potemkin ale o:3.)

Z: Prosím Vás, ja hľadám sadu kníh. Ako správne zabiť muža, ženu a dieťa.
P: Určite je to správny názov knihy? Nič podobné som nenašla.
Z: Určite áno. Knihy majú mať i nejaké dobré recepty, i rady do života.


Zdroj foto

O túto skúsenosť sa so mnou podelila Kaja, lebo ja som už v tej dobe bola na materskej. A tiež mi dlho trvalo kým som prišla na to, čo panička chcela.


4.)

Z: Dobrý, hľadám novinku od autora Kolárka, alebo Komárka. Tak nejako. Kniha by sa mala volať More je môj priateľ. Alebo jednoducho niečo s morom.
P: Autor alebo názov knihy nesúhlasia. Určite je to tak?
Z: Áno, je to novinka, len nedávno to vyšlo. Videl som to teraz vo výklade v inom kníhkupectve.Túto odpoveď si si mohol nájsť v jednom z mojich bývalých článkoch o Paláci, konkrétne TU.
S týmto pánom sme sa aj s Evičkou riadne zapotili. Kolárek jak Komárek a keď sme sa zapájali aj s googlom do reči, stále nám vyhadzoval nejaké more s koralmi alebo Korálky od Natálky. V pánových očiach sme boli obe neschopné ženské, ktoré nevedia čo robia. A po hodine došiel s knihou a strkal nám ju pod nos:
"Na moja, už nie si taká chytrá, co?
No nič, asi sme naozaj neschopné:  5.)

Z: Dobrý, hľadám knihu o Stredozemí.
P: Nejakú konkrétnu, či všeobecne?
Z: Konkrétnu, určite.
P: A je to faktografia alebo román či fantasy?
Z: No, mnoho ľudí si myslí, že tá Stredozem je iba autorov výmysel, ale ono je to fakt. Celá tá kniha bola napísaná podľa skutočných udalostí. Aj to zlo, ktoré sa tam nachádza naozaj existuje. V knihe by sa mala nachádzať aj mapa tej stredozeme. Máte to? Tak, toto asi bolo najjednoduchšie, čo?
Keď som to hovorila našej Janičke A. tak sa len usmiala a pohotovo odpovedala:

"Jaj to stará mať rozprávali. To bolo za oných čias, keď sa ako malá s Hobitmi po lesoch naháňala."

Pozn. Pani nevedela presne ktorú časť chce. Uznala som všetky odpovede od Tolkiena. 
Toľko správnych odpovedí...

Tak sa naozaj teším, pretože mi došli až štyri správne odpovede, čo som bola prekvapená, pretože do poslednej súťaže sa zapojila jedna jediná, a dokonca som mala aj také, do ktorých sa nezapojil nikto. Ale človek sa jednoducho nevzdáva. I keď som pôvodne zamýšľala, že táto súťaž bude krásna rozlúčka s mojim blogom a nadobro sa na to všetko vykašlem, pretože keď sa porovnávam s inými blogermi tak moja čítanosť je pomaly na nule a trochu to zamrzí. V hlbokom stave beznádeje a chmúr, ktoré dopadli na moju hlavu mi však jedna zlatá kočka napísala, že si mám premyslieť pre koho píšem, či pre seba či pre iných, a že keď sa nájde hoc len jeden človiečik, ktorý sa môjmu článku poteší, moja práca má zmysel. Porovnávať blogy je asi také užitočné ako porovnávanie detí. Každé je iné a svojské. 

Tak tomu nechávam voľný priebeh a už teraz sa mi do hlavy derie toľko nápadov na články, že si asi vezmem k srdcu vaše reči a teda možno budem pokračovať.A výhercom sa stáva

Zas som odbehla niekam, kam som nechcela a tak sa teda vrátim k pôvodnej myšlienke a téme dnešného článku.
Došli mi štyri správne odpovede a ja mám len dve poukážky a jednu antistresovú omaľovánku. Mená som si napísala na lístočky a chcela sa pustiť do žrebovania. 
Ale v tej chvíli mi to všetko prišlo ľúto, že jedna kočka by zostala bez ceny... ja som taká citlivá duša. 
Rozmýšľala som ako to urobiť, aby všetko bolo tak ako má a rozhodla som sa.

Keď už mám tie narodeniny, a keď mi už tých odpovedí nedošlo tak veľa... a tak výhercom 5-eurových poukážoch do siete PR (platné hocikde po Slovensku) sa stáva:

Danka 
Miška
Monika
EvkaA antistresové omaľovánky mi ostanú do ďalšej súťaže, alebo na obdobie, keď ma nabudúce prepadne temná stránka mojej duše. 

Len ma mrzí, že sa niektorým kočkám nepodarilo rozlúsknuť môj oriešok a dúfam, že kvôli tomu na mňa nezanevrú a neodstavia na vedľajšiu plochu. Určite nejakú malinkú súťaž ešte vymyslím.

Ďakujem všetkým za účasť a prečítanie a teším sa s Vami na ďalší (možno) článok. Zatiaľ prajem krásne leto a užívajte slniečka. 
Ja už mám s Ošom dosť.

A nezabudnite sa hrať, hlavolamovať, vzdelávať a hlavne ČÍTAŤ!!!! 

Citát na záver:

"Hra je radosť. Učenie pri hre je radostné učenie."


Ján Ámos Komenský

Komentáre

 1. Ďakujem najkrajšie... (: hlavičku si mi potrápila, ale oplatilo sa.

  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aspoň dobrý pocit, že si to nedostala zadarmo. Aj ja sa teším že si sa zapojila. Budem ťa kontaktovať mailom :-).

   Odstrániť
 2. A já jdu konečně pročíst co mi uteklo co jsem doma s kopou dětí :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Našťastie s tým nemáš toľko roboty, nemám tu tých článkov v poslednej dobe veľa. Ja som tiež v dovolenkovom móde, potom som si našla takú malinkú brigádičku (ešte sa chystám ti napísať ohľadom mojich zážitkov s brigádami, zas román na pokračovanie), nebolo času na blogy ani na písanie ani na čítanie a tiež len postupne dobiehavam resty. Kopa dobrých článkov u mojich obľúbených mi ušla, tak mám čo robiť :-)

   Odstrániť
 3. juuuuuuj, ty ai uuuuuuzasnaaa :) dakujeeeeem :)))
  a nevzdavaj to s blogom :) ja ta citam!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja ďakujem za účasť určite ťa budem kontaktovať mailom.
   Jeej a ďakujem aj za podporu s blogom. Budem sa teda snažiť pokračovať a snáď sa stále zlepšovať :-)

   Odstrániť
 4. Ale ja dufam, ze tie poukazky minu v Palaci :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To by sme chceli, ale mám pocit, že ani jedna z nich nie je momentálne v Košiciach :-)

   Odstrániť
 5. A mozes napisat dalsiu hlasku - kedze mas zosit:
  Prosim si tu knihu, co mate na billboarde, na zastavke autobusu /teraz v piatok mlada kocka/. Chudak Violka s Ivetou behali za kazdym, ze co je na Billboarde :)/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, mohla si mi to napísať do mailu, aby som sa tým pochválila v budúcom článku. Tak si to už urobila ty za mňa :-)

   Odstrániť
 6. Juuuj strašne ma mrzí, že som sa tejto súťaže nezúčastnila, najmä keď vidím, akú námahu si si s tým všetkým dala! Naozaj jedna z najlepších súťaží s akými som sa doteraz stretla. :) Bohužiaľ, ten môj mozoček priškvarilo asi o trošku viac pretože...nula bodov. :D Každopádne, srdečne gratulujem výhercom! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne. Je to škoda, lebo som čakala že sa zapojíš, aj keď je to odpustiteľné. Nabudúce nejakú podobnú súťaž vymyslím, ale v zime. Ale to už nebudeš mať výhovorku. A inak k tej námahe mi dopomohli aj naši zákazníci, takže som v tom nebola sama :-D

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Za každý komentár, pochvalu, pokarhanie i konštruktívnu kritiku ďakujem

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Diagnóza: Molusky - to asi nebudú kiahne

Diagnóza: Tetania - novodobý problém mladých

Známy neznámy Raffaelo